Mój hosting działa wolno – co zrobić?

M

Wstęp

Jeśli po wcześniejszych wpisach z Prędkość Światła, Twój WordPress dalej działa wolno, to z całą pewnością winowajcą jest hosting. Nie jest łatwo znaleźć na polskim rynku firmy, która zapewniłaby dobre SLA, dobrą wydajność i parametry w rozsądnej cenie. W swojej karierze przerobiłem już większość polskich hostingodawców, na których moi klienci trzymali swoje serwisy. Spostrzeżenie mam jedno. Od największych trzymaj się z daleka. Masówki nie są niczym dobrym. Serwery zapchane, na support liczyć nie można no i te ceny.

Jak historia pokazuje, nie wolno także ufać wszelkiej maści rankingom. Dosłownie kilka dni temu, jeden z gigantów tj. nazwa.pl kupił największe w Polsce forum o tematyce hostingowej. Pierwszy ruch nowego właściciela? Podła manipulacja rankingiem i wyprostowanie opinii o nazwa.pl.pl. O tym więcej możecie poczytać tutaj.

Home.pl jest nr 1, to może home.pl?

Owszem, „numerem jeden” są, w naciągniętych klientach bo na pewno nie w wydajności i obsłudze. Wystarczy poczytać komentarze rozczarowanych klientów na ich profilu Facebook. Negatywnych opinii przybywa z każdym dniem. Za każdym razem jak trafiałem na klienta, który hostował się w home.pl, migrowałem go za darmo gdzie indziej. Ot, tak dla czystego sumienia. Ceny nieadekwatne do rynku, ukryte koszta w regulaminach, tragiczna wydajność i do tego support. A raczej jego brak.

Jak nie home.pl to może coś taniego?

Też nie. Historii grupy Adweb i ich marki 2be.pl przypominać chyba nie trzeba. Konkurencyjne ceny i oferta, która obiecywała wiele – swoją drogą overselling na maksa . Skończyli jak skończyli. Zdarza się. Tanich ofert po prostu trzeba unikać.

Złoty środek

Nie popadając w skrajności, warto wybierać tych, którzy zamiast inwestować w PR i medialną otoczkę, inwestują w rzeczywistą infrastrukturę. Z czystym sumieniem polecić mogę kilku graczy na rynku:

  • dhosting –  Innowacyjny ze względu na sposób rozliczenia. Bardzo dobre podejście do skalowalności zasobów. Korzystam z niego jako środowisko RC.
  • MyDevil – korzystam z ich usług przeszło 2 lata, ten blog także stoi u nich. Z tym kodem: TE1EPEQ5I8 20% taniej. Dodatkowo w chwili pisania tego posta, mają jeszcze 4 konta w ofercie 50% taniej co razem daje 70% zniżki.
    Cenię sobie tą firmę za przyzwoite środowisko, w którym da się uruchomić projekty nie tylko napisane w PHP.
  • webh – Hosting podobny do dhostingu, dobra skalowalność oraz bardzo szybki support. Słuchają się klientów i dostosowują ofertę pod dynamicznie zmieniający się rynek.

Jak będę miał nieco więcej czasu, postaram się wrzucić wpis z konkretnymi benchmarkami hostingów by wyłonić prawdziwy nr 1 pod względem wydajności. A wy? Z jakich firm korzystacie?

O autorze

Filip Nowacki

Swoją przygodę z IT rozpocząłem mając 13 lat, kiedy to stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową. Pracowałem jako backend & mobile developer, rozwijając kilka ogólnopolskich produktów o zasięgu blisko 15 milionów użytkowników. Obecnie pracuję w #fintech dla największych banków w Polsce. Prywatnie jestem maniakiem optymalizacji, testów A/B, motoryzacji i architektury aplikacji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Logo devbay małe

Made with ❤ by nowacki.it
All rights reserved

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Polityka prywatności